Lenka Šuťáková

O lektorovi:

S jógou jsem se poprvé setkala v Austrálii před téměř osmi lety. Jako spousty ostatních jsem začala s její dynamickou verzí, ale postupně jsem přecházela ke stylům pomalejším. Při dynamické józe jsem se nikdy nemohla plně soustředit na důležité aspekty, a to zejména dýchání a správné držení těla. Zlom v mém přístupu k józe a i k životu vůbec nastal po mém pobytu v Indii, kde jsem nějaký čas strávila i v jógovém ášramu. Od té doby je jóga velkou součástí mého života, dá se říct mým životním stylem. Jóga mě vede k sebepoznání, zklidnění a je pro mě terapeuticko-rehabilitačním prostředkem. Mimo jógu se ještě věnuji védské meditaci a ajurvédě, kterou již druhým rokem studuji.

Mé lekce jsou vedeny v duchu klasické Hatha jógy s prvky jógové terapie a Sivananda jógy, se kterou jsem se seznámila při mé návštěvě Indie. Během mých lekcí kladu velký důraz na správné dýchání a jeho propojení s jednotlivými ásanami. Každá má lekce je zahájena pránajamou - dechovými technikami, které harmonizují energetické kanály – nádí, jimiž proudí prána – životní energie. Její blokace vedou k nemocím jak na úrovni fyzické tak i psychické. Nezbytnou součástí mých lekcí je také závěrečná relaxace, která vede k absolutnímu uvolnění po sérii fyzických ásan. Dech slouží k propojení mysli a těla, které nejsou dvě oddělené entity, ale jen jedna. Mysl je vlastně subtilní formou těla a tělo naopak hrubou formou mysli. Praktikováním ásan harmonizujeme obě dvě. Každému mentálnímu „uzlíku“ odpovídá blokace na úrovni fyzického těla a pomocí ásan se je snažíme uvolňovat psychosomaticky, což vede k uvolnění i na úrovni mysli.

Má praxe je určena jak začátečníkům, tak pokročilým, mladším i starším, ženám včetně těhotných i mužům, prostě všem co se chtějí protáhnout, uvolnit a na chvíli zapomenout na strasti a trápení každodenního života. Přijďte do centra Rybalka do Vršovic nebo do Pracovny na Žižkov. V případě individuálních lekcí za Vámi ráda dorazím k Vám domů nebo třeba do kanceláře. Budu se na Vás těšit!

Jóga není starobylý mýtus upadlý v zapomnění, ale je nejcennějším dědictvím dnešní doby. Nezbytná jak pro dnešní den tak pro zítřejší.
Swami Satyananda Saraswati

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Praha
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Hatha jóga
Jóga pro těhotné
Jóga pro zdravá záda
Pránájáma
Sivananda jóga
Terapeutická jóga
Lektor působí v těchto studiích
Odbornost, vzdělání:
1. stupeň FISAF Hatha jóga Basic
2. stupeň FISAF Hatha Jóga Advanced
3. stupeň: Specializace Jóga pro těhotné systémem A. Smékalové
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Dosažený výsledek: 5 (1 hlas)
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Dosažený výsledek: 5 (1 hlas)
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Dosažený výsledek: 5 (1 hlas)

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Pátek, 27. Listopad 2020 - 17:00
Pátek, 4. Prosinec 2020 - 0:55