Jana Mikšíčková

O lektorovi:

Józe jsem se začala věnovat v roce 2013, kdy jsem objevila ashtanga jógu, což mi doslova změnilo život. Tehdy jsem jako právník hodně pracovala, byla ve velkém stresu a štvalo mě to. Jóga byla tím jediným, na co jsem se vždycky těšila. Ohromně mě to nadchlo. Netrvalo dlouho, všeho jsem nechala a odjela se učit jógu do města Mysore v jižní Indii, odkud se kdysi ashtanga rozšířila do světa. Mysore mi natolik učarovalo, že se tam pravidelně vracím za svým učitelem dodnes.

V Mysore jsem nejdříve studovala u R. Saraswathi Jois (Sri K.Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute) a u Bharata Shettyho, dlouholetého studenta BKS Iyengara, a Pratimy Giridhar (Aananda Yoga India), kde jsem si později udělala učitelský trénink Yoga Alliance RYT 500 hodin. Setkala jsem se také s dalšími zajímavými a inspirativními učiteli jako je David Swenson, u něhož jsem absolvovala učitelský trénink na první sérii ashtanga jógy (yoga chikitsa), na nějž jsem navázala druhou sérií (nadi shodana) u Manju Joise.

Moje vnímání jógy jako způsobu života ale nabralo zcela nový rozměr, když jsem v Mysore potkala v roce 2015 svého učitele Vinaye Kumara (Prana Vashya Yoga Shala). Vinay mi pomohl uvědomit si, že jóga není jenom o jógových pozicích, ale může dát člověku mnohem víc, než si kdy dokázal představit, a otevřít mu konečně oči. Časem mne Vinay také autorizoval/certifikoval k výuce prana vashya jógy, jenž založil a která se odtud šíří dál do světa.

Studentům jógy se tak snažím předat to, co jsem se naučila, s nadšením je inspirovat k vlastní praxi jógy nejen na jógové podložce ale i v životě a sdílet s nimi energii, vnitřní klid a zároveň radost, kterou jóga přináší :-) Věřím, že jóga je jenom jedna a každý si v ní může najít to, co zrovna v životě hledá, a dojít tak krásnou byť někdy strastiplnou cestou k poznání sebe sama.

Můžete mne kontaktovat pro soukromé lekce nebo se k nám přidat na otevřené veřejné lekce prana vashya jógy a pránájámy v Praze.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Praha
Telefon: 
+420 735 084 956
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Aštanga jóga
Hatha jóga
Jóga pro seniory
Jóga pro zdravá záda
Meditace
Prana Vashya jóga
Pránájáma
Terapeutická jóga
Vinyasa jóga
Odbornost, vzdělání:
RYT 500 hodin (Yoga Alliance), Aananda Yoga India pod vedením Bharatha Shettyho, studenta BKS Iyengara, Mysore, Indie
Učitelský trénink 2. série ashtanga jógy s Manju Joisem, European Academy of Ashtanga Yoga, Praha, Česká republika
Učitelský trénink 1. série ashtanga jógy s Davidem Swensonem, Ashtanga Yoga Paris, Paříž, Francie
Kurz Poradce pro výživu a suplementaci
Učitelský trénink prana vashya jógy u Vinaye Kumara, Prana Vashya Yoga Shala, Mysore Indie
Dlouhodobé studium u Vinaye Kumara v Mysore, Indie (od roku 2015 navždy :-) )
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Dosažený výsledek: 5 (6 hlasy/ů)
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Dosažený výsledek: 5 (6 hlasy/ů)
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Dosažený výsledek: 5 (6 hlasy/ů)

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Pondělí, 25. Leden 2021 - 18:15
Středa, 27. Leden 2021 - 18:00
Středa, 27. Leden 2021 - 18:15