FOTOČLÁNEK: Jógové pozice pro uvolnění kyčlí

Uvolněné kyčle znamenají osvobozené emoce. Kyčle jsou sídlem kořenové čakry a jsou spojené s pocitem bezpečí, stability a důvěry. Pocit bezpečí je v průběhu života neustále narušován zážitky, které ohrožují naše bezpečné místo na světě, v rodině, v partnerském vztahu či ve společnosti. Všechny emoce, které hromadíme v sobě, si nacházejí své místo v pánvi.

Pánev nejvíce souvisí s ženskou kvalitou naší bytosti, se vztahem k matce, s mateřskými a pečovatelskými pudy, s pocitem dostatku a spokojenosti. Nevyrovnaná funkce kořenové čakry se projevuje shromažďováním věcí, přejídáním, příbytkem na váze, otoky, roztěkaností, špatnou soustředěností, sevřením, omezenou pohyblivostí, nejistotou a strachem.

Díky následujícím pozicím dokážete své kyčle postupně, krůček po krůčku, uvolnit.

Ve všech ásanách se snažte nadechovat zhluboka a rozšiřovat tělo. Tělo má schopnost uvolňovat s dechem veškeré napětí. Uvolnění a protažení kyčlí nejvíce podporuje břišní dech.

Některé ásany na fotografiích se vám zpočátku budou zdát náročné a vaše mysl vás bude přesvědčovat o tom, že bude zhola nemožné je v tomhle životě provést. Pro někoho je protahování kyčlí hotovým peklem a proto tu těžkou práci odkládá na nedohledno. Je třeba si však uvědomit, že to největší omezení může být naší nejrychlejší cestou vpřed k osvobození od bolestí, nemocí, či emočních bloků.

Pokud se rozhodnete využít této přehlídky ásan, které pomáhají navrátit přirozené zdraví vašim kyčlím, vezměte to od začátku. Postupujte dál velmi pomalu a nesnažte se dosáhnout úspěchu, jak se říká přes noc. Užívejte si každou příležitost protáhnout se a všímejte si osvobozujících emocí, které se prohánějí tělem při práci s kyčlemi.

Na konci vám bude odměnou možnost uvolnit se v dokonalém meditačním sedu - siddhásaně.

Michaela je učitelka jógy s více než tisícovkou odučených hodin. Jógu se učí od r. 2000 pod vedením Lorraine Grocott, Jenny Beeken, Ivany a Jana Kneislových a dalších. Je zakladatelkou online studia jógy Mishayoga.cz, Master neurolingvistického programování, Mistr mentální léčby a praktikující buddhistka. Jógu vyučuje od roku 2008.

Kam dál?

FOTOČLÁNEK: Jak a proč používat roller
... Myslím si, že pravidelné používání rolleru dokáže velmi přirozeně ovlivnit držení...
FOTOČLÁNEK: Jak správně používat jógový pásek
Nejsem si jistá, kolik lidí na světě používá ve své jógové praxi jako pomůcku pásek na...
FOTOČLÁNEK: Jak na hluboké předklony ve stoje i v sedu
Narušená flexibilita je nejspíš jeden z hlavních důvodů, proč lidé začínají s jógou...
"Happyfýza" aneb Radost ve stoji na hlavě
V hovorovém jazyce co čas utrousíme, že něco "nejde i kdybych se na hlavu postavil". Je...
Go to top

Nejbližší akce

Bandhy, Pránájáma, Restorativní jóga
Sobota, 24. Srpen 2019 - 8:00
Víkendový seminář hormonální jógy
Pátek, 6. Září 2019 - 17:00
Instruktor jógy, trenér 2. třídy hj4
Pátek, 6. Září 2019 - 17:00