Vbočený palec a patní ostruha

Pátek
25.09.2020
(16:30 - 19:30)
Workshop
O akci:

Vbočený palec (hallux valgus) a patní ostruha
přednáška se cvičením pod vedením Jaroslava Otáhala, lektora zdravých zad, chodidel a pilates clinic

Hallux valgus, neboli vbočený palec, je jednou z nejrozšířenějších deformit nohy vůbec. Není jen problémem kosmetickým. Hallux valgus je bolestivý a má negativní vliv na postavení celého těla. Proto se neprojevuje pouze v oblasti nohy, ale může se podílet na dalších problémech, jako jsou pokles klenby, špatné postavení kolenních a kyčelních klubů, které pak může vést až k bolestem páteře, hlavy a dalším komplikacím. Opora palce při chůzi ovlivňuje zapojení svalů nejen dolních končetin, ale i svalů pánevního dna, břicha a hýždí.

Patní ostruha - vlivem nesprávného namáhání a přetěžování, dochází k přetížení ploché šlachy chodidla a může se rozvíjet zánět (fasciitis plantaris). V místě, kde se úpon šlachy spojuje s patní kostí, dochází ke zvápenatění a vytvoří se patní ostruha.

Co s sebou?
- pohodlné oblečení
- jógamatku

Program:

Na workshopu se dozvíte, jaké jsou hlavní příčiny a jak lze problém vbočeného palce řešit s využitím různých fyzioterapeutických technik, jako jsou např. manipulace a mobilizace, techniky měkkých tkání, sezomotorická stimulace, spirální dynamika a také tejpování. Povíme si, jaký vliv má na vbočený palec obuv a jak si vybrat tu vhodnou. V praktické části budeme hlavně cvičit, uvolňovat a aktivovat.

Na workshopu si řekneme a ukážeme, jak by se mělo chodidlo správně zatěžovat, aby byla váha rovnoměrně rozložená na celé plosce a nedocházelo k přetěžování. V praktické části pak budeme uvolňovat, aktivovat a nacvičovat správnou stabilizaci nohy.

Adresa:
Dům jógy Příbram
Plzeňská 76
Příbram
Česká republika
Cena:
490 Kč
Na akci vás zve...
Dům jógy Příbram
Go to top

Nejbližší akce

Středa, 30. Září 2020 - 18:30
Pátek, 2. Říjen 2020 - 16:00