Úvod do historie a filozofie jógy s vedenou meditací

Pátek
06.03.2020
(18:15 - 19:45)
Workshop
O akci:

Ve stručném přehledu se s Andreou Štefkovou podíváme do bohaté historie jógy a jógové filozofie. Představíme si, jak se jóga a její učení vyvíjelo v průběhu času. Více se zastavíme u jednoho za základních filozofických knižních zdrojů - Patandžaliho Súter a přiblížíme si některé základní jógové pojmy, které slýcháme i na současných lekcích. Na závěr společně projdeme kratší vedenou meditací (cca 20 min).

Seminář představí úplné základy jógové historie a filozofie, a je tak vhodný pro začínající jogíny, ale i všechny ostatní, které zajímá jóga i nad rámec nastavení do jógových pozic.

Andrea Štefková:
"S jógou jsem se potkala v 90. letech při studiu na vysoké škole a od začátku mě fascinovala svým spojením těla, duše a mysli. Vyzkoušela jsem různé styly, kurzy a učitele, až jsem se potkala s jemnou jógou a vydala se na svou cestu objevování. Neustálou inspirací je mi Lucie Konigová, se kterou jsem absolvovala učitelský kurz Jóga jako vědomá cesta. Během tohoto výcviku jsem se dále věnovala i studiu jógové filozofie s Barborou Sojkovou, zejména pak Patandžaliho Súter."

Program:

Před seminářem můžete přijít i na speciální Jemné flow: Pozdrav Měsíci. Představíme si tuto sekvenci vhodnou pro podvečerní hodiny (17-18 hod) - lekci pod vedením Daniely Pařízkové rezervujte přímo v online systému na webových stránkách studia.

Adresa:
Aloha jóga
Jugoslávských partyzánů 26
Praha 6
Česká republika
Cena:
360 Kč
Na akci vás zve...
Aloha jóga
Go to top

Nejbližší akce