Seminář jógové terapie pro diabetiky

Sobota
09.02.2019
(09:00 - 17:00)
Workshop
O akci:

Seminář hormonální jógové terapie pro diabetiky pod vedením Lucky Ryjáčkové, certifikované lektorky hormonální jógy pro diabetiky.

Jógová terapie je jógová technika, která využívá znalosti jógy k odstraňování zdravotních problémů. Blahodárně působí při uzdravovacím procesu např. astmatu, alergiích, kardiovaskulárních onemocnění, imunitního systému, kůže a také hormonálního systému.

Hormonální jógová terapie pro diabetiky se zaměřuje na:

- Harmonizování imunitního systému
- Posílení oblastí, které jsou obvykle poškozeny v důsledku pozdních komplikací diabetu
- Harmonizování neuro-vegetativního systému
- Zlepšení krevního oběhu a hojivých schopností těla
- Překonání nadváhy
- Zvýšení pružnosti, tělesné síly a pracovní výkonnosti
- Zvýšení vitality a zlepšení nálady
- Dosažení emoční rovnováhy a snížení stresu

HJTD přináší velmi rychlé výsledky, neboť na rozdíl od hatha jógy používá dynamické techniky k aktivaci jednotlivých žláz – a to především slinivky břišní, hypofýzy, štítné žlázy, nadledvinek a jater. Znovuaktivuje žlázy tím, že je masíruje pomocí dechové techniky zvané bhastrika K.D., která se provádí v různých tělesných pozicích. Celá sestava je kombinací jak dynamických tak statických ásan, isometrických cvičení speciálně určených pro diabetiky, dechových cvičení (pranajámy), tibetské energetické techniky a terapeutické jóga nidrá.

Dinah Rodrigues založila tento postup na základě medicínských poznatků o fyziologickém fungování našeho těla. Zkoumala, které žlázy je třeba znovu aktivovat a na které oblasti těla je třeba působit preventivně. Následně prováděla výzkumy na zjišťování účinku cvičení jógy u více jak stovky pacientů s diabetem 2. typu. Prokázalo se, že u většiny došlo pozitivní reakci na cvičení jógy, výrazně poklesla jejich hladina stresu a glykémie, díky čemuž bylo možné snížit množství léků nezbytných k udržení normální hladiny krevního cukru.

HJTD se doporučuje pro jak pro diabetes 2. typu tak pro diabetes 1. typu. Během celodenního kurzu se naučíte jednotlivé techniky a celou sestavu.

Na semináři obdržíte skripta (již v ceně), podle kterých budete schopni jednotlivé cviky provádět doma ve svém vlastním tempu a možnostech.

V ceně semináře je zahrnut také oběd, občerstvení a nápoj (káva/ čaj/ drahokamová voda/ domácí limonáda) o přestávkách. Sestaveno speciálně pro diabetiky.

Co s sebou?
- pohodlné oblečení
- jógamatku

Rezervujte si své místo v "Rozvrhu lekcí" na www.dumjogypribram.cz nebo v recepci Domu jógy na telefonním čísle 730 132 177. Podklady pro platbu obdržíte po přihlášení. Platbu lze provést převodem nebo přímo na recepci Domu jógy hotově nebo platební kartou.

Seminář jógové terapie pro diabetiky
Program:

Cílem hormonální jógové terapie pro diabetiky je snížení hladiny cukru v krvi a zlepšení jejich zdraví v několika různých oblastech.

Těchto výsledků lze dosáhnout pomocí znovuaktivování konkrétních žláz s vnitřní sekrecí včetně slinivky břišní, a pomocí aktivování a harmonizování metabolismu jako celku.

Adresa:
Dům jógy Příbram
Plzeňská 76
Příbram
Česká republika
Cena:
1900 Kč
Na akci vás zve...
Dům jógy Příbram
Go to top

Nejbližší akce

Lisabon s jógou a shiatsu
Čtvrtek, 22. Srpen 2019 - 15:00
Víkendový seminář hormonální jógy
Pátek, 23. Srpen 2019 - 17:00
 Psychologie yogy a harmonizace čaker
Pátek, 23. Srpen 2019 - 19:00