Seminář hormonální jógové terapie pro diabetiky

Sobota
22.08.2020
(09:00 - 17:00)
Workshop
O akci:

Seminář pod vedením Lucky Ryjáčkové, certifikované lektorky hormonální jógy pro diabetiky.

Seminář je vhodný pro ženy, muže i děti.
Jógová terapie je jógová technika, která využívá znalosti jógy k odstraňování zdravotních problémů. Blahodárně působí při uzdravovacím procesu např. astmatu, alergiích, kardiovaskulárních onemocnění, imunitního systému, kůže a také hormonálního systému. Cílem hormonální jógové terapie pro diabetiky je snížení hladiny cukru v krvi a zlepšení jejich zdraví v několika různých oblastech.
Těchto výsledků lze dosáhnout pomocí znovuaktivování konkrétních žláz s vnitřní sekrecí včetně slinivky břišní, a pomocí aktivování a harmonizování metabolismu jako celku.

HJTD přináší velmi rychlé výsledky, neboť na rozdíl od hatha jógy používá dynamické techniky k aktivaci jednotlivých žláz – a to především slinivky břišní, hypofýzy, štítné žlázy, nadledvinek a jater. Znovuaktivuje žlázy tím, že je masíruje pomocí dechové techniky zvané bhastrika K.D., která se provádí v různých tělesných pozicích. Celá sestava je kombinací jak dynamických tak statických ásan, isometrických cvičení speciálně určených pro diabetiky, dechových cvičení (pranajámy), tibetské energetické techniky a terapeutické jóga nidrá.

Dinah Rodrigues založila tento postup na základě medicínských poznatků o fyziologickém fungování našeho těla. Zkoumala, které žlázy je třeba znovu aktivovat a na které oblasti těla je třeba působit preventivně. Následně prováděla výzkumy na zjišťování účinku cvičení jógy u více jak stovky pacientů s diabetem 2. typu. Prokázalo se, že u většiny došlo k pozitivní reakci na cvičení jógy, výrazně poklesla jejich hladina stresu a glykémie, díky čemuž bylo možné snížit množství léků nezbytných k udržení normální hladiny krevního cukru.

HJTD se doporučuje pro jak pro diabetes 2. typu tak pro diabetes 1. typu. Během celodenního kurzu se naučíte jednotlivé techniky a celou sestavu.

Na semináři obdržíte skripta, podle kterých budete schopni jednotlivé cviky provádět doma ve svém vlastním tempu a možnostech.

V ceně semináře je zahrnut také nápoj (káva/ čaj/ drahokamová voda/ domácí limonáda).

Co s sebou?
- pohodlné oblečení
- jógamatku

Program:

Hormonální jógová terapie pro diabetiky se zaměřuje na:
- Harmonizování imunitního systému
- Posílení oblastí, které jsou obvykle poškozeny v důsledku pozdních komplikací diabetu
- Harmonizování neuro-vegetativního systému
- Zlepšení krevního oběhu a hojivých schopností těla
- Překonání nadváhy
- Zvýšení pružnosti, tělesné síly a pracovní výkonnosti
- Zvýšení vitality a zlepšení nálady
- Dosažení emoční rovnováhy a snížení stresu

Adresa:
Dům jógy Příbram
Plzeňská 76
Příbram
Česká republika
Cena:
1750 Kč
Na akci vás zve...
Dům jógy Příbram
Go to top

Nejbližší akce

Pátek, 21. Srpen 2020 - 17:00