Mini kurz Jóga očí - dobrý zrak bez brýlí

Sobota
21.03.2020
(09:00 - 13:00)
Workshop
O akci:

Základy přirozeného vidění - intenzivní workshop s Luďkem Krátkým. Naučte se používat oči zdravě!

Pro správnou funkci zrakového systému (oko - mozek - tělo) je důležité užívání těchto základních zásad:

1. Hluboká relaxace zrakového systému
2. Správné přizpůsobení světelným podmínkám
3. Hledění do dálky
4. Pozorování detailů
5. Rozvinuté periferní vidění
6. Vyvážená funkce každého oka
7. Vyvážená spolupráce obou oči
8. Správná spolupráce očí a těla
9. Dostatek krve do zrakového systému

Použití a zapracování zásad do životních návyků umožní využívat zrakový systém v plném rozsahu, předchází oční a duševní únavě a stresu, umožní si uchovat pracovní výkonnost jak během dne, tak i dlouhodobě. Správné návyky jsou nejlepší prevencí pro běžné přetížení očí vyplývající z požadavků a možností moderní doby a následné změny refrakce – krátkozrakost, dalekozrakost, změny vidění spojené s věkem (presbyopie), astigmatismus, také mohou řešit tupozrakost, šilhání, syndrom suchého oka. Jsou prevencí i pro oční choroby jako je zelený a šedý zákal i další. Pomocí zásad lze vrátit zrak do původního stavu či ho alespoň výrazně vylepšit.

Kurz je určen nejen pro zájemce s očními problémy. Pomůže taktéž jako prevence, která umožní předejít očním problémům nastávajícím často v pozdějším věku.

Rozhodujete se, zda jít na laserovou operaci? Zkuste cvičení a uvidíte, zda uvidíte.

Co s sebou?
Na kurzy je potřeba pohodlné oblečení, karimatka na cvičení a pro ty, kteří nosí kontaktní čočky, doporučujeme brýle, neboť cvičení se provádějí bez brýlí či čoček. Cvičit budeme i venku.

Program:

Seznámíte se s tím, jak aplikovat zásady přirozeného vidění do běžného života, naučíte se základní cvičení. Na workshopu začnete se zlepšováním svého zraku a zásady budete moci užívat v běžném životě jak v zaměstnání, tak i doma. Seznámíte se s pomůckami, které se užívají pro zlepšení zraku a základní sadu si odnesete domů.

Adresa:
Dům jógy Příbram
Plzeňská 76
Příbram
Česká republika
Cena:
780 Kč
Na akci vás zve...
Dům jógy Příbram
Go to top

Nejbližší akce