Jóga a kakaový rituál

Pátek
27.07.2018
(18:30 - 22:00)
Workshop
O akci:

Cacao neboli pokrm Bohů, je využíváno už přes tři tisíce let. Pro jeho blahodárné účinky na těle i duši jej Mayové a Aztéci užívali nejen během posvátných rituálu, ale vážili si jej natolik že se používalo i jako forma měny. Nejedná se však o Čokoládu běžně dostupnou v obchodech ale specificky a minimálně upravené kakaové plody. S ceremoniálním cacaem z Guatemaly a Ekvádoru pracuji už přes dva roky, a je mi ctí se o tuto vzácnou rostlinu a její kouzlo s vámi podělit.

Název cacaa pochází z Mayského “Chocol’ha“ neboli “společného pití kakaa” v kruzích a jiných shromážděních. Tímto je cacaový ceremoniál šancí se spojit se svým nitrem a taky s komunitou stejně smýšlejících lidí. Tento rituál nám dává možnost propojit se s naším srdcem, zkoumat a vyjádřit naši pravdu a víru v sám sebe v jakékoli podobě a formě. Prohloubí propojení s vnitřní intuicí

Cacao má vysoký obsah magnesia, antioxidantů, vitamínů, minerálů, zinku a železa. Tyto látky napomáhají uvolnění svalů a relaxaci. Zároveň stimuluje oběh krve a produkci serotoninu neboli hormonu štěstí. Kombinace všech těchto prvků nám napomáhá uvolnit se a zažít efekty cacaa skrz naše emocionální i fyzické tělo.

O lektorce Lindě Bezděkové:
S jógou začala před šesti lety v New Yorku kde tou dobou žila a pracovala. Po čase se rozhodla jít o krok dál a vydala se do Indie, kde se stala učitelkou yogy a meditace. Po tomto intenzivním zážitku se rozhodla prodloužit studium yogy a samy sebe o pár měsíců z nichž se neplánovaně stal rok který strávila v Asii a Indonésii. Od té doby učí yogu a workshopy jak v Čechách, tak i v zahraničí.

Jóga a kakaový rituál
Jóga a kakaový rituál
Program:

Na co se můžete těšti:
na úvodní lekci jemné jógy
pití ceremoniálního kakaa z Guatemaly nebo Ekvádoru
seznámeni s historií a fyziologických účinků kakaa
dechová cvičení pro podporu relaxace
doprovázená meditace
aplikace vibračních ladiček
intuitivní pohyb a tanec

Adresa:
Jóga Letná
Dobrovského 20
Praha 7
Česká republika
Cena:
700 Kč
Na akci vás zve...
Jóga Letná
Go to top

Nejbližší akce

Víkendový seminář hormonální jogové terapie
Pátek, 21. Prosinec 2018 - 17:00
Hormonální jóga pro muže - víkendový seminář
Pátek, 21. Prosinec 2018 - 17:00
Vánoční jóga
Pondělí, 24. Prosinec 2018 - 8:00