Esence jin jógy

Pátek
13.03.2020
(16:30 - 18:30)
Workshop
O akci:

Jógový workshop s Lubou Schmarcovou, absolventkou jin jógy na Pacific Beach Yoga & Healing Arts, certifikovanou lektorkou jógy

Tento workshop vám přiblíží základní principy a pozice jin jógy a jejich blahodárný vliv na pojivové tkáně: klouby, chrupavky, šlachy, ale i fascie. Tradiční čínská dualita jin a jang je kontrastem stability a dynamiky - jin nás uhlazuje a zklidňuje a jang posiluje a osvěžuje. Harmonický život potřebuje rovnováhu, a tak nám jin jóga může pomoci vnést balanc do současného převážně jangového životního stylu.

Co s sebou:
- pohodlné oblečení
- jógamatku

Program:

Představíme si koncepci jin jógy zrozené v Kalifornii podle Paula Grilleyho a Sarah Powersové, vysvětlíme si paralelní systém dvou tradic: indické (prána, nádí) a čínské (čchi, meridiány).

Zaměříme se na pojivovou tkáň (klouby, chrupavky, šlachy a fascie), která funguje jako živá matrice. Vazivo váže k sobě kosti, zapouzdřuje klouby, obsahuje lubrikační synoviální tekutinu a rozvádí oživující energii do každé tkáně, buňky a orgánu v těle.

Vysvětlíme si, jak funguje pojivová tkáň, jak věkem vysychá a je nutné dostatečně ji zatěžovat a napínat, aby se její flexibilita a rozsah pohybu nezmenšoval, popř. aby se jejich pohyblivost i mírně zvýšila.

Předvedeme a vysvětlíme si specifické pozice jin jógy (pětiúhelník, čtverec, tkanička, sedlo, poloviční motýl, vážka, spící labuť, housenka, hlemýžď, tuleň, drak). Naučíme se setrvávat v maximálních polohách, aniž se namáháme nebo o něco usilujeme, pojivovou tkáň lehce zatěžujeme a ona začíná vzdorovat účinkům stárnutí a gravitace.

Osvojíme si schopnost dýchat volně a bez úsilí i v krajních pozicích a postupně se v nich uvolnit a podržet je na několik minut. Budeme pozorovat odezvy těla, jeho uvolnění, přijímání a proudění energie čchi v konkrétních meridiánech.

Adresa:
Dům jógy Příbram
Plzeňská 76
Příbram
Česká republika
Cena:
229 Kč
Na akci vás zve...
Dům jógy Příbram
Go to top

Nejbližší akce