Cyklus 5 prvků země a kov

Sobota
28.09.2019
(10:00 - 18:00)
Workshop
O akci:

V rámci tohoto semináře se společně ponoříme do tajů prvků Země a Kov, prožijeme je ve svých tělech a zároveň lépe pochopíme jejich fungování a souvislosti.

Země v přírodě i v nás je prvkem transformačním, je nejhustší formou energie představující pevnost, stabilitu, oporu, princip soudržnosti. Fyziognomicky je spojená s chodidly, nohama, kostrčí a spodními zády.
Souvisí s orgánem sleziny a žaludku. Podíváme se, jak ovlivňuje trávení potravy a také prožitých emocí, jakou mají spojitost se svaly a jak tyto orgány posílit, když děláme moc sedávé práce nebo často přemítáme nad životem.

Práce s prvkem Kovu bude o plicích a tlustém střevě, o zdokonalovaní a sebeúctě, pevnosti a lpění. Naučíme se cviky na uvolnění smutku a posílení radosti. Kov nám dává do života strukturu, řád, který je potřeba úplně stejně jako svobodný pohyb bez pravidel. Budeme si povídat o těchto kvalitách.

Lektoři:

Dáša Vaďurová : Instruktorka jógy a meditace, jógová terapeutka. Dáša chápe jógu jako prostředek sebepoznání, dokonalé zrcadlo, bezpečný přístav ve vibrujícím oceánu vnitřního i vnějšího světa, psycho-spirituální systém. Představí Vám, jak smysluplně a prakticky propojit práci s tělem a meditaci. Jak nahlédnout do nitra, pozorovat, dovolit si prožívat, unést emoce, uzdravovat tělo a sebe.

Petu Arcimovičová – Tradiční čínská medicína, Qigong, fyzioterapie. Petu se dlouhodobě věnuje cvičení qigong, používá ho jako každodenní prostředek pro podporu udržení si energie a zdraví. Zajímá se o filosofie různých národů, inspiruje se z nich a hledá tak cestu sama k sobě a vnitřnímu míru. Na semináři vám představí pohled tradiční čínské medicíny na element dřevo, naučí vás některé qigongové cviky a otevře i práci s hlasem.

Program:

Celý den budeme praktikovat Yin Yogu, aneb akupunkturu bez jehel, a uzdravující Jógovou terapii. Využijeme jak Qi-gong, tak i meditační praxi. Součástí bude povídání o stravě pro jednotlivá období.

Adresa:
Jóga centrum Velehradská
Velehradská 21
Praha
Česká republika
Cena:
1700 Kč
Na akci vás zve...
Dáša
Vaďurová
Go to top

Nejbližší akce

Pátek, 10. Červenec 2020 - 17:00
Úterý, 14. Červenec 2020 - 17:00
Pátek, 17. Červenec 2020 - 17:00