Úvod do pránájámy

Pondělí
03.09.2018
(19:15 - 20:15)
Přednáška
O akci:

Tato hodinová přednáška představí pránájámu, umění kontroly dechu a mysli. Pránájáma je esenciální starověká jógová technika, která má nespočet zdravotních benefitů a učí nás, jak zvládat stres, strach, úzkost a další emoce prostřednictvím kontroly našeho dechu. Pránájáma je dobrá nejen pro naše fyzické a psychické zdraví, ale je to technika, která nás s pravidelnou praxí dovede až do stavu meditace. Když se naučíme ovládat náš dech, naučíme se ovládat i naši mysl.

Pro skutečnou praxi jógy je nezbytné nejen cvičit ásany (jógové pozice), ale také pránájámu. Nicméně pránájáma je nejen velmi užitečná pro naší ásanovou praxi, ale především je to mocný nástroj, jenž můžeme využít pro náš osobní rozvoj a uvědomění si našeho pravého potenciálu.

Na přednášce si vysvětlíme důležitost pránájámy, proč je to tak cenný nástroj nejen pro naší jógovou praxi, ale také pro náš život. Řekneme si pár praktických tipů, jak a kdy praktikovat pránájámu. Povíme si, kam až nás praxe pránájámy může dovést a jak k ní přistupovat. Zodpovíme také případné dotazy, takže se nebojte se přijít zeptat :-) Tato přednáška bude úvodem, na který pak navážou další pravidelné lekce pránájámy každé pondělí večer ve stejném čase na stejném místě, kde budete moci dál rozvíjet svoji osobní praxi.

Pravidelné lekce pránájámy u nás bude učit Jana Mikšíčková, tak jak ji učí Vinay Kumar v Mysore na jihu Indie. Každý se naučí základní pránájámovou sekvenci, kterou pak budeme dál individuálně rozvíjet.

Rezervujte si prosím Vaše místo předem.

Úvod do pránájámy
Program:

Teoretická přednáška o pránájámě v pondělí 3. září 19.15 – 20.15. Cvičit se tentokrát nebude, takže stačí dorazit v běžném oblečení, ve kterém vydržíte sedět na zemi/ na podložce :-)

Adresa:
Yoga Shala Karlín
Křižíkova 16
Praha 8
Česká republika
Typ akce:
Přednášky
Cena:
0 Kč - vstup dobrovolný
Na akci vás zve...
Jana
Mikšíčková
Go to top

Nejbližší akce

Měsíční seminář hormonální jogové terapie
Pondělí, 19. Listopad 2018 - 16:00
Měsíční seminář hormonální jogové terapie
Pondělí, 19. Listopad 2018 - 18:15
Hormonální jóga pro ženy - Mladá Boleslav
Úterý, 20. Listopad 2018 - 17:30