Velikonoce v Provence a na Azurovém pobřeží

Středa
17.04.2019
- Pondělí
22.04.2019
Pobyt
O akci:

Poznávací zájezd do Provence se cvičením jógy. Jedná se o zájezd s velice příjemnou průvodkyní, která tuto obllast miluje. Vybraly jsme stylovou vilu a super program. Ráno a večer dle možnosti cvičíme jógu.

Přidejte se!

Program:

1. den: Odjezd v dopoledních až poledních hodinách (Praha okolo 13.00) směrem na Rozvadov, Norimberk, Karlsruhe.

2. den: Ráno přijedeme do Marseille, nejvýznamnějšího přístavu Francie, kde nás čeká procházka rušným starým přístavem s každodenním rybím trhem, a cesta turistickým vláčkem (9 €) ke klášteru Saint-Victor a k dominantě města Notre-Dame de la Garde. Gurmáni jistě využijí možnosti ochutnat místní polévku bujabézu. Zájemci mohou také vyrazit lodí na Frioulské ostrovy s pevností If (15 €), v níž si lze prohlédnout celu hraběte Monte-Christo. K večeru odjedeme do srdce přírodní rezervace Camargue, kde nás čeká ubytování v romantickém hotelu uprostřed mokřadů a salin. Hotel býval od 12. století cisterciáckým opatstvím. Po ubytování čeká zájemce večerní jóga v parku.

3. den: Po snídani a cvičení jógy odjedeme do opevněného města Aigues-Mortes, kde se projdeme nejenom po jeho historickém centru, ale i po středověkých hradbách (5 €).
Po krátkém přejezdu přírodní rezervací Camargue, kde je možné vidět bílé koně, černé býky a plameňáky, se dostaneme k moři do městečka Saintes-Maries-de-la-Mer s krásným dvoupatrovým kostelem, svatou „černou" Sárou, velkolepou vyhlídkou ze střechy kostela (3 €) a krásnou písčitou pláží, vše ve velikonoční výzdobě z různobarevných jarních květů. Zájemci mohou místo městečka navštívit ornitologický park (8 €).
Večer nás čeká návštěva Arles (UNESCO), původně řecko-římského města (snad prý většího než samotný Řím) se zachovalým římským amfiteátrem (8 €) a četnými římskými i románskými památkami. Uvidíme i místa známá z obrazů Vincenta van Gogha (např. žlutou kavárnu). Po večeři nebo individuální prohlídce města se vrátíme do hotelu, kde bude pro zájemce připraveno cvičení jógy.

4. den: Po snídani a cvičení jógy vyrazíme do Nice. Cestou nás čeká zastávka v bývalém hlavním městě Provence Aix-en-Provence, městě Paula Cézanna, s proslulými kašnami, rušnými uličkami a krásným kostelem Saint-Sauveur.
Poté přejedeme do přímořského města Cannes, kde se podíváme na Festivalový palác a projdeme se malebným historickým centrem či po písčité pláži.
Večer vyjedeme (částečně i vyjdeme) vysoko do kamenné umělecké vesnice Saint-Paul-de-Vence, plné ateliérů, hospůdek a malebných uliček, zaplavených květinami a obehnaných hradbami ze 16. století (pobýval zde Modigliani, Sartre, Delon či Chagall, který je zde i pohřben). Na konci dne přijedeme do Nice, královny francouzské Riviéry. Pro zájemce je připravena večerní jóga na pláži.

5. den: Po snídani a cvičení jógy na pláži vyrazíme městskou dopravou (3 €) do centra Nice. Po Anglické promenádě se podél moře vydáme až k hradnímu vrchu a do starého města a zájemci mohou navštívit věhlasná muzea či si vychutnat oběd v některé z mnoha místních restaurací.
Odpoledne nás vyzvedne autobus v centru a vyveze nás do tzv. Přímořských Alp, do malebného městečka Èze, kde navštívíme parfumerie Fragonard s možností nákupů pravých parfémů a kosmetiky. Po procházce malebným městečkem s výhledy na moře vyrazíme večer zpět do ČR.

6. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách (Praha okolo 11.00), další dle trasy.

Adresa:
Provence
Francie
Typ akce:
Pobytové akce
Cena:
6990 Kč
Na akci vás zve...
Karolína   Chudobová
Karolína
Chudobová
Go to top

Nejbližší akce

Lisabon s jógou a shiatsu
Čtvrtek, 22. Srpen 2019 - 15:00
Víkendový seminář hormonální jógy
Pátek, 23. Srpen 2019 - 17:00
 Psychologie yogy a harmonizace čaker
Pátek, 23. Srpen 2019 - 19:00