Harmonizace těla a ducha v Malajsii

Čtvrtek
14.06.2018
- Pátek
29.06.2018
Pobyt
O akci:

Cesta do Malajsie na zklidnění mysli, očistu těla a vyrovnání energií jin a yang.

Malajsie – země tří kultur, chrámů, pestré kuchyně, pláží a svěží přírody.

Na této cestě se zaměříme na zklidnění mysli, očistu těla a vyrovnání energií jin a yang. Budete mít příležitost seznámit se se základy tradiční čínské dietetiky. V horách Cameron Highlands a na ostrově Tioman budeme každé ráno cvičit harmonizační energetické cvičení (či gong) a meditovat.

Každý účastník bude absolvovat 4 individuální konzultace TCM zaměřené na:
- Harmonizace akupunkturních drah
- Poradnu při sestavování individuálního jídelníčku dle TCM
- Individuální poradnu pro harmonizaci a očistu těla
- Můžete se také těšit na poznání nových kultur, architektury i nedotčené přírody

Malajsie každého učaruje především bohatým mixem tří hlavních kultur a náboženství. Malajci, Indové a Číňané, všechny „malajské“ národnosti, vedle sebe žijí v souladu, míru a vzájemném respektu. Je krásně vidět, hlavně nyní, během náboženských válek po celém světě, že se takto velmi rozdílná náboženství vzájemně respektují. Jedním z výsledků tohoto souladu je především krásná architektura, mešity, hinduistické, buddhistické a taoistické chrámy, včetně architektury koloniálního stylu. To vše můžete obdivovat v kontrastu s nejmodernější architekturou živoucí metropole Kuala Lumpur. Malajsie je perfektní volbou pro cestovatele, které láká civilizované prostředí uprostřed exotiky. Obdivovat můžete překrásnou přírodu, tisíce kilometrů deštných pralesů, které jsou stále domovem divokých a chráněných zvířat – například orangutana, nosorožce a tygra, cítit se podobně jako Robinson Crusoe na téměř opuštěných plážích překrásných ostrovů a to vše nehledě na konkrétní období, díky celoročně příjemnému klimatu a počasí.

Od roku 1509 byla Malajsie kolonizována Portugalci, později Nizozemci a od roku 1795 Brity, kteří na území zůstali až do roku 1957. Kolonizace za sebou zanechala zajímavou architekturu, která je nejvíce patrná v UNESCO chráněném městečku Melaka a ostrovním státu Penangu – Georgetownu.
Malajsii si není těžké se svými přátelskými obyvateli, výtečnou kuchyní, kulturními a přírodními zajímavostmi zamilovat.

LEKTORKA
Martina Li

„Člověk od přírody baží po poznání.“ Aristoteles
„Kořenem zla je nedostatek poznání.“ Konfucius.

Od mládí mě přitahovalo nejen poznat vše v mé blízkosti, ale i to vzdálenější. Zaujala mě především čínská filozofie, kultura, styl života. A tato velká touha po poznání mě dovedla k čínské medicíně. Jako každý z nás, i já jsem se snažila najít své místo v životě a jeho naplnění jsem nalezla v pomoci lidem. Má práce se mi stala posláním i koníčkem. Můj pohled a názor na život a svět naprosto souzní s holistickým přístupem čínské medicíny. „Vše souvisí se vším“, čínská medicína, vedena tímto filosofickým postojem, neléčí nemoc samotnou, ale zjišťuje příčinu nemoci a energetickou nerovnováhu těla a duše. Hledá podstatu problému nemoci a neléčí jen její příznaky. Hlavním úsilím je postupně dovést organismus do stavu harmonie.
Má snaha je, aby se lidé, díky mé pomoci, ve svém těle cítili dobře, což se projevuje i dobrým zdravím a optimistickým pohledem na svět.

CENA ZAHRNUJE
- Letenku Praha – Kuala Lumpur – Praha
- Ubytování se snídaní v hotelech standardu 3***
- 7x Cvičení či gong a meditace s Martinou –Li
- Seminář TCM – zaměřený na tradiční čínskou dietetiku
- 4x Individuální poradna TCM
- Uvedený program a veškeré vstupy
- Transport – mikrobusy, taxíky, lodě dle programu
- Česky mluvícího průvodce
- Místní průvodce
- Zákonné pojištění CK

CENA NEZAHRNUJE
- Osobní cestovní pojištění (lze sjednat za 1 120,- Kč na celý pobyt vč. storna zájezdu balíček A60)
- Pojištění storna zájezdu
- Jídlo kromě uvedeného
- Program mimo uvedeného
- Příplatek za jednolůžkový pokoj

Doporučené kapesné je cca 250 Kč na den.

Harmonizace těla a ducha v Malajsii
Program:

Den 1
Odlet z Prahy do Kuala Lumpur.

Den 2
KUALA LUMPUR: Přílet odpoledne do Kuala Lumpur. Ubytování v hotelu vedle Petronas Towers v centru města. Návštěva věží Petronas s vyhlídkou na město. Noční Kuala Lumpur. Večeře na rušné ulici ve čtvrti Bukit Bintang.

Den 3
KUALA LUMPUR: Celodenní prohlídka Kuala Lumpur. Návštěva nejlepších míst v městě desítek kultur – zejména čínské čtvrti s největšími trhy, obchůdky TCM a pouličními restauracemi…

Den 4
Přejezd KUALA LUMPUR / CAMERON HIGHLANDS: Přejezd do Cameron Highlands. Ubytování a výprava do dechberoucích čajových plantáží.

Den 5
Program na následující 3 dny: CAMERON HIGHLANDS Ranní cvičení či gong a meditace. Dopolední výlety (továrna na výrobu čaje, motýlí a orchideová farma, nejvyšší vrchol s mlžným pralesem, výpravy do čajových plantáží, treking v okolí Cameron Highlands -pokud budeme mít štěstí, můžeme nalézt největší rostlinu Malajsie – Rafflesia). V odpoledních hodinách a v podvečer – Přednáška tradiční čínské dietetiky. První část individuálních konzultací TCM.

Den 8
CAMERON HIGHLANDS/ TAMAN NEGARA: Přejezd do nejstaršího národního parku v Malajsii. Procházka v korunách stromů vysoko nad džunglí.

Den 9
TAMAN NEGARA / MERSING Trek džunglí v národním parku, večerní přejezd na východní pobřeží.

Den 10
MERSING/TIOMAN Přejezd lodí na ostrov TIOMAN, ubytování, odpočinek, koupání

Den 11
Program na následující 3 dny: TIOMAN Ranní cvičení či gong a meditace. Dopolední výlety po okolí (přechod džunglí na druhou stranu ostrova), koupání V odpoledních hodinách a v podvečer – Přednáška tradiční čínské dietetiky Druhá část individuálních konzultací TCM.

Den 14
TIOMAN/MELACCA/KUALA LUMPUR: Ráno odjezd lodí z ostrova. Po cestě na letiště navštívíme koloniální město Melacca, které je zapsáno ve fondu kulturního dědictví UNESCO.

Den 15
Odlet z Kuala Lumpur do Prahy v nočních hodinách a přílet do Prahy.

Adresa:
Kuala Lumpur
Malajsie
Typ akce:
Cena:
59900 Kč
Na akci vás zve...
Yoga Karlín
Go to top

Nejbližší akce

Seminář jógové terapie
Sobota, 26. Leden 2019 - 9:00