Pránájáma - umění dechu

Pondělí
30.03.2020
- Pondělí
22.06.2020
Kurz
O akci:

Pránájáma je starověká jógová technika, kde je životní energie kontrolována prostřednictvím dechových cvičení. Pránájáma je dobrá jak pro fyzické a psychické zdraví, tak pro dosažení stavu meditace. Pránájáma nám pomůže naučit se správně dýchat, zklidnit roztěkanou mysl, soustředit se, může podstatně zlepšit výkonnost při sportu, posunout naši jógovou praxi na novou úroveň, uvolnit napětí v těle, zlepšit kardio-vaskulární oběh, snížit vysoký krevní tlak, posílit naší nervovou soustavu a imunitní systém, zlepší okysličení tkání v těle, čímž zlepší trávení a celkový metabolismus, je ideální technikou také pro boj s únavou, letargií, stresem, depresí či nespavostí, a v neposlední řadě nám dám pocítit štěstí a klid.

V kurzu se naučíme:
Jak správně dýchat
Proč a jak praktikovat pránájámu a na co si dát pozor
Tradiční pránájámové techniky (anulóma vilóma, nádí šódana, bhramarí, kapálabhátí, šitalí/šitakarí)
Jak uzpůsobit pránájámu v případě zdravotních potíží
Jak na efektivní domácí praxi pránájámy
Kam pránájámu zařadit v kontextu jógy
Vyzkoušíme si také mantra džapu, různé kratší meditační praxe, trátaku a jóga nidru

Cíl kurzu:
Naučit se tradiční pránájámové techniky, pár manter v sanskrtu a jednoduchých meditačních technik. Z toho si pak vytvořit vlastní domácí praxi. Samozřejmě také se namotivovat k dlouhodobé praxi pránájámy, protože je ve všech ohledech jednoduše super 😊
Pro pokročilé pak prohlubovat stávající praxi.

Pro koho je kurz vhodný?
Kurz je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Učím individuálně, tj. každý dělá svoji sestavu podle své momentální kapacity. (Proto zdravotní potíže ani těhotenství nejsou překážkou, ale je potřeba mě informovat předem, abych uzpůsobila praxi na míru.)

Program:

Kurz "Pránájáma - umění dechu" se koná každé pondělí od 19.15 do 20.15 hod. v datech 30. 3. - 22. 6. 2020 v meditačním centru Lotus na adrese Dlouhá 2, Praha 1 (ze Staroměstského náměstí první dům po pravé straně v Dlouhé).

Adresa:
Lotus
Dlouhá 2
Praha 1
Česká republika
Typ akce:
Kurzy
Cena:
2500 Kč
Na akci vás zve...
Jana
Mikšíčková
Go to top

Nejbližší akce