Prana vashya jóga v Karlíně

Pondělí
01.10.2018
- Pondělí
24.06.2019
Kurz
O akci:

Zveme Vás na lekce "Prana vashya jógy", které se konají každé pondělí od 17.30 do 19.00 hod. v jógovém studiu Yoga Shala Karlín (poblíž Karlínského náměstí).

Prana vashya [čteme „prána vašja“] znamená kontrolu („vashya“) životní energie („prana“). Má přinést kapku pránájámy (kontrola prány prostřednictvím praxe dechových cvičení) do praxe ásan. Pomalé kontrolované dýchání udává rytmus pohybům, které následují dech. Prostřednictvím kontroly dechu, prana vashya udrží pozornost na ásanách, aniž by umožnila mysli se někde toulat. Využívání zádrží dechu při některých pohybech má velmi silný pozitivní vliv na zdraví našeho organismu, rozvoj fyzické vytrvalosti a také psychické odolnosti. Tyto rozvinuté schopnosti pak mohou být přeneseny z jógové podložky do života. Hlavním přínosem je klid, jasná a stabilní mysl (díky kontrole dechu), což ovlivňuje způsob, jakým člověk v životě reaguje. „Pokud dokážeme ovládat svůj dech na jógové podložce, pak můžeme mít pod kontrolou i svůj život“ je to, co znamená prana vashya. „Kontrola našich emocionálních reakcí na výzvy, která nám život přináší,“ jak uvedl její zakladatel Vinay Kumar z města Mysore v jižní Indii. Tato pevně daná dynamická sekvence pozic je tak náročná, jak si jí uděláme – vhodně jí uzpůsobíme pro začátečníky a pokročilé zase posuneme na novou úroveň jejich praxe. Budeme cvičit první sérii pozic a když to dobře půjde, třeba časem ozkoušíme i sérii druhou :)

Po lekci můžete plynule navázat pránájámou, tj. meditačními dechovými technikami (více informací na webu). Fyzické cvičení se s pránájámou skvěle doplňují, nejsou tedy v rozvrhu za sebou náhodou Rezervace předem je však nutná, ať víme, že Vás můžeme na lekci očekávat. 

Budeme se na Vás těšit.

Informace o lektorce a prana vashya józe zde: yogamandala.cz

Program:

90 min. cvičení, při kterém se všichni zapotíme :)

Adresa:
Yoga Shala Karlín
Křižíkova 16
Praha 8
Česká republika
Typ akce:
Kurzy
Cena:
200 Kč
Na akci vás zve...
Jana
Mikšíčková
Go to top

Nejbližší akce

Víkendový seminář hormonální jógy
Pátek, 26. Duben 2019 - 17:00