Malý kurz vinyásy jógy

Pátek
25.05.2018
- Pátek
22.06.2018
Kurz
O akci:

Přijďe se naučit správě propojit dech s pohybem a využívat tak dech ve váš prospěch.

Malý kurz vinyásy jógy
Program:

1. lekce - Vinyasa - umění dechu a pohybu. Koukneme se pod pokličku dýchání. Naplňme svoje plíce a za pomocí svalů ho dostaneme do všech kputů našeho těla. Hlavní pozornost budeme věnovat udžájí dechu v Pozdravu Slunci a do podrobna si rozebereme jeho jednotlivé asány.

2. lekce - Stojné, balanční pozice - Jak správně stát v Samasthitihi? Co dělat, aby byl bojovník silný? A jak si udržet balanc na jedné noze? Zaměříme se na opět na dech a jeho funkčnost ve stoje. Nebudou chybět ani bandhy - zámky.

3. lekce - Předklony ve stoje i v sedě - Do hlubokého předklonu Vás nedostanou ruce nebo jste měli za to, že ano? Společně si vyzkoušíme hluboké předklony, objevíme jejich sílu vhledu dovnitř a naučíme se používat břicho jako nástroj dechu pro snažší předklon.

4. lekce - Twisty ve stoje, v sedě i leže - Twist je důležitý pro správnou funkčnost orgánů. Především pak trávicího traktu. Detoxikují tělo a ulevují od bolesti zad. Jejich správné provedení závisí na správné technice. Ukážeme si, jak se dostat do twistů šetrně, a jak se v nich cítit přijemně, abychom mohli dýchat.

5. lekce - Série věnovaná naučeným dechovým technikám a asánám.

Každý týden se budeme věnovat jedné pranajámické technice (nádí šodána, udžájí, rytmické dýchání ...) a meditaci. Praktikanti obdrží skripta k probranému obsahu pro samostudium.

Adresa:
Dům jógy
Ostrovského 11/16
Praha 5
Česká republika
Typ akce:
Cena:
1150 Kč
Na akci vás zve...
Dům jógy
Go to top

Nejbližší akce

Víkendový seminář hormonální jógy
Pátek, 28. Červen 2019 - 16:15
Jógování na Bali
Pondělí, 1. Červenec 2019 - 10:30
Prodloužený víkend nejen s jógou!
Středa, 3. Červenec 2019 - 19:00