Kurz pránájámy - Umění dechu

Pondělí
29.04.2019
- Pondělí
24.06.2019
Kurz
O akci:

Prāṇāyāma znamená kontrola („ayāma“) životní energie („prāṇa“). Je to starověká jógová technika, kde je prána kontrolována prostřednictvím dechových cvičení. Pránájáma je dobrá jak pro fyzické a psychické zdraví, tak pro dosažení stavu meditace. Když se naučíme ovládat náš dech, naučíme se ovládat i naši mysl, tj. mimo jiné i naše emoce, stres, strach, úzkosti, vztek apod. Pránájáma je ideální technikou také pro boj s únavou, letargií, stresem a depresí.

Tento kurz je ideální příležitostí, jak získat kvalitní základy pránájámy a meditace. Vysvětlíme si, proč je dobré praktikovat pránájámu, jak pránájáma funguje a co je dobré vědět pro její efektivní praxi i na co si naopak musíme dát pozor. Odstraníme také časté mýty o pránájámě a meditaci. Zasadíme tuto praxi do historického i meditačního kontextu. Řekneme si, jak plynule přejít do vyšších stavů jógy (stažení smyslů, koncentrace a meditace) pomocí pránájámy a jednoduchých velmi efektivních meditačních technik, které si vyzkoušíme v praxi. Ale hlavně si vytvoříme kvalitní praxi, kterou bude každý schopen praktikovat sám doma a v případně zájmu bude moci svoji praxi dále rozvíjet v rámci otevřených lekcích pránájámy.

Vhodné i pro začátečníky.

Individuální přístup samozřejmostí – max. kapacitu kurzu je 10 osob.

Lektorka: Jana Mikšíčková, která učí pránájámu podle svého indického učitele Vinaye Kumara s přesahem do tradičních meditačních technik.

Budeme se na Vás těšit :)

Přihlašování: Rezervace kurzu je platná až po zaplacení kurzovného. Kurzovné ani jeho část se po přihlášení nevrací (ale je možné za sebe poslat náhradníka), pokud se kurz otevře. V případě absence je možné si jednu lekci nahradit v rámci otevřené středeční lekce od 19.15 hod. (rezervace předem nutná - omezená kapacita sálu). Přihlašování na kurz je otevřeno nejpozději do 22.4.2019. Celá platba kurzu musí dorazit na účet nejpozději do 23.4.2019.

Více informací na emailu: info@yogamandala.cz

Bankovní účet k platbě kurzu: 670100-2211202832/6210. Do popisku pro příjemce dejte název kurzu a Vaše celé jméno, prosím.

Program:

Každé pondělí od 29.4. do 24.6. 2019 (celkem 9 lekcí).
V případě absence je možné si jednu lekci nahradit v rámci otevřené středeční lekce od 19.15 hod. Rezervace předem nutná (omezená kapacita sálu).

Ještě váháte s rozhodováním? Možná Vás přesvědčí následující účinky pránájámy:

● prodloužení délky života, která je úměrná tempu našeho dýchání
● zvýšená absorpce kyslíku (zvýšená schopnost vyžívat plíce)
● kontrola emocí a myšlenek (mentální stabilita, jasná mysl, odolnost vůči stresu)
● zlepšená koncentrace, paměť a posílení síly vůle
● čistí a uvolňuje dýchací cesty ● snižuje vysoký krevní tlak
● pomáhá u psychosomatických onemocnění jako je nespavost, deprese, atd.
● ulevuje od stresu, úzkosti, nervozity, bolestí hlavy a únavy
● posiluje imunitní systém a zlepšuje trávení
● pomáhá s detoxikací
● zvyšuje energii a uvolňuje svaly
● pomáhá k tomu, aby se člověk cítil dobře, byl uvolněný a šťastný :)

Adresa:
Yoga Shala Karlín
Křižíkova 16
Praha 8
Česká republika
Typ akce:
Kurzy
Cena:
2200 Kč
Na akci vás zve...
Jana
Mikšíčková
Go to top

Nejbližší akce

Sobota, 6. Červen 2020 - 10:00
Sobota, 6. Červen 2020 - 10:00